Home / / Broeder Johannes van Ommen krijgt gezicht

Broeder Johannes van Ommen krijgt gezicht

DALFSEN/OMMEN – Dinsdag 1 september 2020 is het precies 600 jaar geleden dat broeder Johannes van Ommen (in die tijd Jan van Ummen genoemd) bij de Zusters van het Catherineklooster in Almelo overleed.

Jan van Ummen is in 1350 geboren in Ommen. Zijn ouders, vader Esseke en moeder Regelandis zorgden ervoor dat hij in Zwolle naar school kon. Vanwege een oogziekte werd hij zo goed als blind. Zijn moeder Regelandis ondersteunde hem waar nodig. Ondanks zijn slechte zicht werd Johannes de eerste rector van het Zwolse Fraterhuis in de stad en later de eerste rector van het Fraterhuis op de Agnietenberg. Toen op de Agnietenberg een groot klooster werd gebouwd, vertrok Johannes naar Vollenhove en stichtte daar, even buiten Vollenhove het klooster St. Janskamp, waar de naam St. Jansklooster vandaan komt.

Johannes op de weg terug

Op 1 september (zijn sterfdag) gaat Johannes van Ommen, in omgekeerde zin alle belangrijke plaatsen in zijn leven bij langs. Hij begint in Almelo op het Kerkhof bij de Grote Kerk en vertrekt dan naar Ommen, Dalfsen, Zwolle, Hasselt, St.Jansklooster, Vollenhove en Kampen. Allemaal plaatsen waar kloosters onder zijn leiding stonden.

Een ieder die Johannes wil ondersteunen, kan een stukje meefietsen en dit te laten sponsoren en/of een donatie overmaken naar het Bartimeusfonds: NL 05ABNA0526262621 o.v.v. tocht Jan van Ommen 1 sept. 2020.

Opstapmogelijkheden (ontmoetingsplekken)

Start en opening Almelo 9.00 uur Kerkplein Grote Kerk

Vertrek: 9.30 uur naar Ommen, 30 km. (90 min)
Aankomst Ommen 11.00 uur, Voorbrug 1 bij Hotel de Zon

Vertrek: 11.30 uur naar Dalfsen, 15 km. (45 min)
Aankomst Dalfsen 12.15 uur, Vechthaven achter het gemeentehuis

Vertrek: 12.30 uur naar Agnietenberg Zwolle, 12 km (35 min)
Aankomst Agnietenberg 13.05 uur, bij monument Thomas a Kempis

Vertrek: 13.20 uur naar Devotenbuurt Zwolle, 5 km. (15 min)
Aankomst van Ummenstraat Geert Grootestraat 13.35 uur (+ Regelandis)

Vertrek: 13.50 uur naar centrum Zwolle, 3 km. (10 min)
Aankomst 14.00 uur voor gemeentehuis/Kerkplein met Regelandis

Vertrek: 14.15 uur naar Hasselt, 15 km. (45 min)
Aankomst Mariaklooster Hasselt 15.00 uur, bij Baangracht 6-7

Vertrek: 15.15 uur naar Genemuiden, 10 km. (30 min)
Aankomst Waterstein bij pont Genemuiden, 15.50 u

Vertrek: 16.05 uur naar Sint Jansklooster, 10 km. (30 min).
Aankomst St.Jansklooster 16.25 uur, bij buurthuis St.Janskamp

Vertrek: 17.30 uur naar Kampen, 24 km. (75 min).
Aankomst Kampen 19.00 uur bij Broederbrug Vloeddijk/Broederweg

Vertrek: 19.30 uur naar Zwolle Broeder en Zusterhuis

Lees ook

Cursus voor naasten van mensen met dementie

LEMELERVELD – Op maandagochtend 5 oktober start er een cursus voor mantelzorgers van mensen met …

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.