uit het gemeentehuis dalfsen proeven

Het uitzicht vanuit mijn werkkamer in het gemeentehuis is ingrijpend veranderd. Toen ik halverwege augustus terugkwam van vakantie keek ik uit over een groen weiland. Maar al gauw verschenen er grote

tractoren, vrachtwagens en enorme graafmachines. Die maakten er in een mum van tijd een indrukwekkende zandbak van. De aanleg van het evenemententerrein en landschapspark Vechtvliet was

begonnen.

Het evenemententerrein is vrijwel klaar, alleen het gras moet nog gaan groeien. Rond half oktober zullen ook de werkzaamheden aan het landschapspark afgerond worden. Dalfsen is dan een evenemententerrein en een park op een unieke locatie rijker. Alles dichtbij de kern van het dorp. Een plek voor diverse activiteiten, maar ook een plek om eens even rustig te wandelen en te genieten van de Vecht. In het landschapspark krijgt het water alle gelegenheid om weer bezit te nemen van de uiterwaarden. Laagtes en hoogtes gaan elkaar afwisselen, de Vecht wordt beter zichtbaar, bij de haven

komt een strandje en voor kinderen komen er enkele natuurlijke speelplekken.

Binnenkort zullen er nog meer projecten in onze gemeente in uitvoering genomen worden. Onlangs werden de rotonde Dedemsweg/Jagtlustallee, de Migaweg in Lemelerveld, de uitkijktoren aan de Frankenweg en pleisterplaats de Stokte met het fietspad naar Hessum via het pontje aanbesteed. U merkt, er wordt volop gewerkt aan Dalfsen. Wegen worden veiliger en de uitkijktoren en pleisterplaats maken Dalfsen aantrekkelijker voor inwoners en bezoekers. Plezierig is ook dat bedrijven, waaronder ook

lokale bedrijven, werk blijven houden. Dat is in deze tijd van grote betekenis.

Een bijzonder project is onlangs afgerond en vorige week vrijdag heropend. Ja, ik heb het over de Westermolen met bijgebouwen. De molen staat er weer in volle glorie bij. De gemeente heeft er uitgebreid groot onderhoud uitgevoerd. Tegelijk zijn ook de bijgebouwen gerestaureerd. De provincie en de gemeente betaalden elk de helft van de restauratie. Daarmee heeft Dalfsen er een prachtige locatie bij

gekregen om er te informeren, te exposeren en te vergaderen.

Het kleinste bijgebouw heeft een bijzondere bestemming gekregen. Daar heeft de Groene Marke zich gevestigd; een winkel in streekproducten die tot nu toe alleen een plek in Ommen had. Wie er nog niet is geweest, moet beslist eens een kijkje gaan nemen. Kwaliteitsvlees, biologische groente, heerlijke soorten kaas en nog veel meer is er te koop, alles afkomstig uit de Vechtstreek. De Groene Marke verpakt ook graag een product op een originele manier om cadeau te geven. Leuk voor vrienden elders in het land.

Molen en bijgebouwen hebben inmiddels hun vuurdoop wel gehad, want de dag na de opening was er het evenement ProefDalfsen. Rond de molen stonden kraampjes waar diverse artikelen verkrijgbaar waren. Het open terrein om de molen blijkt heel geschikt om zo’n markt te houden. Goed idee om het vaker te doen. Overigens complimenten voor de organisatie van ProefDalfsen. Heel veel mensen hebben genoten van diverse activiteiten, ook veel mensen van buiten Dalfsen kwamen een kijkje nemen. Het was erg druk in het dorp en erg gezellig en ook het weer werkte mee. De formule van veel activiteiten tegelijk werkt volgens mij goed. De mensen hebben wat te kiezen.

Het opzetten van zo’n evenement vraagt veel tijd en veel vrijwilligers. Ik hoop van harte dat het mogelijk blijft om voldoende vrijwilligers te blijven vinden. Daarom wens ik dat u zich geïnspireerd voelt door een evenement als ProefDalfsen en ook zo nu en dan een bijdrage wilt leveren om onze gemeente nog aantrekkelijker te maken. Regelmatig je eigen gemeente proeven is ook goedom waardering te blijven

houden voor al het goede en mooie dat onze omgeving te bieden heeft.

Evert Goldsteen

Wethouder

e.goldsteen@dalfsen.nl

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.